Zaproszenie na FILMOŻART III

Z założenia wystawa fotograficzna “Filmożart” to zestaw fotografii przedstawiających tytuły filmów zakodowanych w obrazie. Filmożart III jest kontynuacją cyklu organizowanego i prowadzonego od 2018 roku w ramach Nyskiego Festiwalu Filmowego.

W tym roku… No właśnie, w tym roku wszystko jest DZIWNIE. A więc i wystawa, której jestem organizatorem i na którą zapraszam odbędzie się beze mnie. Jakoś tak pechowo wyszło, że z powodu pewnych okoliczności zostałem (wraz z całą rodziną) skierowany na kwarantannę 🙁

Niemniej, trzecia edycja wystawy Filmożart, podzielona została na dwa obszary. Ekspozycję główną tworzą jak zawsze zdjęcia nawiązujące obrazem do pozycji filmowych. Do uczestnictwa jak zwykle zostali zaproszeni bliżsi, bądź dalsi foto przyjaciele. Znaczna część zaproszonych fotografów to członkowie bogatyńskiej Sekcji fotograficznej BG Flash.

Oprócz fotograficznych zagadek autorstwa wielu fotografów, będzie można też obejrzeć serię portretów z mojego autorskiego cyklu “Piękni Ludzie”. Magią projektu jest to, że realizowany był całkowicie w przestrzeni monochromatycznej i przy pomocy obiektywów analogowych (M42). Dokładnie dwóch – Pentacon 50/1,8 i Jupiter 135/4. Jednym z głównych założeń było “zero Photoshopa” – bez usuwania niedoskonałości, bez retuszu skóry, bez korekcji zniekształceń. Słowem, bez obróbki.

Atrakcją towarzyszącą podczas wernisażu będzie koncert zespołu „Black & Blond”, który zaprezentuje covery muzyki Filmowej.

Wernisaż wystawy w “Zielonych Wiosłach” w Sieniawce, w sobotę 19 września, o godz.: 18:00.

MAPKA DOJAZDU.

Wszystkich potencjalnych obecnych, przepraszam z góry za moją nieobecność.


O poprzednich edycjach Filmożartu wspominałem tutaj: