„Filmożart” na XV NFF 2018

Wystawa fotograficzna „Filmożart” to zestaw fotografii przedstawiających tytuły filmów zakodowanych w obrazie. Można powiedzieć, że to takie foto kalambury 🙂

Podczas tegorocznej edycji Nyskiego Festiwalu Filmowego w Sieniawce (18-20.05) oprócz projekcji filmowych odbył się też koncert i… wystawa fotograficzna. Nasz „Filmożart” odniósł sukces, a teraz zdjęcia pojadą się pokazywać do Niemiec 🙂

Serdecznie dziękuję wszystkim autorom prac za udział, odwiedzającym za miłą atmosferę i konstruktywną krytykę oraz wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się też pracownikom Bogatyńskiego Ośrodka Kultury za wsparcie. Więcej na temat samego Nyskiego Festiwalu Filmowego oraz szczegółowy program imprezy można znaleźć TUTAJ.

Na zdjęciu, od lewej: Rudolf Kuczyc – organizator NFF w Sieniawce, Aleksandra Staszel – dyrektor NFF, Paweł Dusza – realizator wystawy „Filmożart”, Frank Rischer – dyrektor kluturzentrum Grosshennersdorf.

Autorami prac składających się na wystawę „Filmożart” są: Marzena Drozdowska, Anna Kopeć, Paweł Dusza, Tomasz Lenarczyk, Dr Michał Otrocki, Rafał Sawicki, Petr Vlasak.

W miejscu gdzie film spotyka się z fotografią, nie mogło zabraknąć też oprawy muzycznej. Drugiego dnia imprezy koncert zagrała kapela „Nicponas”.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!