Kameralne, kulturalne wydarzenie

Powoli opada kurz po XVI edycji Nyskiego Festiwalu Filmowego. Wraz z jego zakończeniem zamykamy też galerię zdjęć wystawionych w ramach “Filmożartu II”.

Podsumowanie drugiej edycji wystawy Filmożart zacznę od podziękowań, które należą się oczywiście organizatorom NFF i gospodarzowi miejsca – Rudkowi z Zielonych Wioseł w Sieniawce. Przeogromne podziękowania kieruję do pozujących modelek i fotografów, którzy swoje prace zechcieli tu zaprezentować. Przede wszystkim dziękuję gościom odwiedzającym wystawę. Bez Was organizacja jakiegokolwiek wydarzenia traci sens. Dziękuję, że byliście, dziękuję, że jesteście 🙂 Swoją obecnością nasze kameralne, kulturalne wydarzenie zaszczycił mój niekwestionowany fotograficzny mentor, maestro fotografii ulicznej – Petr Vlasak z Pragi. Na wernisażu gościliśmy także Burmistrza MiG Bogatynia Wojciecha Błasiaka.

Kameralne, kulturalne wydarzenie – dwa słowa na temat ekspozycji

Ponieważ Filmożart organizowany jest jako wydarzenie towarzyszące Nyskiemu Festiwalowi Filmowemu, koncepcją wystawy jest, w każdej edycji, nawiązanie do tematyki filmowej w taki sposób, aby fotografie przedstawiały głównie tytuły filmów zakodowanych w obrazie. Chciał, nie chciał, to takie fotokalambury 🙂 W tym roku postawiliśmy na tytuły filmów komediowych. W 95% się udało 🙂

Wystawa podzielona została na trzy moduły:

Strefa portretu

czyli Aniołki Charliego

Autorzy zdjęć:

  • Kamila Kukułka Nowak,
  • Rafał Sawicki,
  • Paweł Dusza.

 

Komedie zagraniczne

Autor: Tomek Lanerczyk
Autor: Iura Denysiuk

 

Autor: Marzena Drozdowska

 

Autor: Petr Vlasak

 

Autor: Anna Monika Mizińska

 

Komedie polskie

Film “Kingsajz”, autor: Paweł Dusza, Katarzyna Pawelec

 

Film “Va Bank”, autor: Marek Szyliński

 

Film “Sami Swoi”, autor: Paweł Dusza, Katarzyna Pawelec

 

Film “Nóż w wodzie”, autor: Franciszek Romaniak

 

Film “Miś”, autor: Patryk Stefaniak

 

Kameralne, kulturalne wydarzenie Film “Kiler”, autor: Paweł Dusza

Wernisaż wystawy odbył się 10 maja w Zielonych Wiosła, w Sieniawce. Ekspozycję można było odwiedzić w trakcie trwania XVI edycji NFF w tym miejscu.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję za wsparcie! Do zobaczenia za rok.


Linki i artykuły powiązane poniżej: