Nominacja Gazety Wrocławskiej

Pewnych działań nie robi się dla rozgłosu.. A jeśli ktoś jednak uzna, że warto je docenić… 🙂

7 stycznia br. w plebiscycie Gazety Wrocławskiej, otrzymałem nominację do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii Kultura. Mimo, iż jest to tylko nominacja, moja satysfakcja jest ogromna! Wcale nie zamierzałem walczyć o zwycięski tytuł, bo i tak czuję się jak osobowość roku 🙂

Nominacja

Kiedy czytam, że jestem doceniony za “…wkład w życie kulturalne lokalnej społeczności i regionu, (…) w szczególności stworzenie Bogatyńskiej Sekcji Fotograficznej przy Bibliotece Publicznej oraz pracę nad ważną kampanią społeczną Ciąża Bez Alkoholu“, myślę sobie: fajnie, że ktoś to zauważył. Jednocześnie wiem, że zarówno utworzenie Bogatyńskiej Sekcji Fotograficznej BG Flash, jak i organizacja kampanii Ciąża Bez Alkoholu, to nie zasługa jednoosobowa. Każdego z członków naszej fotograficznej grupy należałoby wyróżnić po pierwsze za współtworzenie Sekcji, a po drugie za zaangażowanie w kampanię!

O szczegółowym przebiegu realizacji projektu pisaliśmy na bieżąco:

Nominację tę, traktuję zatem jako wyróżnienie dla nas wszystkich! Vivat BG Flash!

Wspomnienie

 

Przy tej okazji warto wspomnieć pierwsze kroki jakie stawialiśmy zakładając BG Flash. Pierwsze spotkania. Pierwsze ustalenia…

18 kwietnia 2019 roku, po pierwszym spotkaniu roboczym, pojawiało się wiele niepewności. Wtedy pisaliśmy tak: Legenda głosi, że kiedyś w Bogatyńskim Domu Kultury istniało coś takiego jak sekcja fotograficzna. Ślad po takowej jeszcze do niedawna widniał na stronie internetowej BOK, ale obecnie nawet tam nie ma po niej już ani śladu 🙂 W rozmowie z panią dyrektor okazało się, że funkcjonuje kilka sekcji przy Domu Kultury, owszem, ale ta fotograficzna już od dawna nie. Przyczyn takie go stanu rzeczy jest kilka, ale już nie wnikajmy… Kolejne kroki skierowaliśmy na drugą stronę ulicy, do bogatyńskiej biblioteki. A  tam: „jak chcecie, to działajcie”! Zaskoczenie.

Dziś mamy już doświadczenie, stałych członków i niezmierzone pokłady zapału do realizacji kolejnych projektów. Niebawem, z okazji pierwszej rocznicy istnienia sekcji, za pewne zorganizujemy jakiś specjalny plener fotograficzny! Coming soon 🙂 Vivat BG Flash!