Bogatyńska sekcja fotograficzna..

 

Wczoraj (18 kwietnia) w Bibliotece Publicznej w Bogatyni odbyło się pierwsze spotkanie robocze dotyczące założenia formalnej sekcji fotograficznej działającej w naszym mieście.
Legenda głosi, że kiedyś w Bogatyńskim Domu Kultury istniało coś takiego jak sekcja fotograficzna. Ślad po takowej jeszcze do niedawna widniał na stronie internetowej BOK, ale obecnie nawet tam nie ma po niej już ani śladu 🙂 W rozmowie z panią dyrektor okazało się, że funkcjonuje kilka sekcji przy Domu Kultury, owszem, ale ta fotograficzna już od dawna nie. Przyczyn takie go stanu rzeczy jest kilka, ale już nie wnikajmy… Kolejne kroki skierowaliśmy na drugą stronę ulicy, do bogatyńskiej biblioteki. A  tam: “jak chcecie, to działajcie”! Zaskoczenie.

Dzięki uprzejmości dyrektora bogatyńskiej biblioteki, Adama Balcera, do dyspozycji będzie jedno z pomieszczeń gdzie spotkania grona pasjonatów będzie można organizować cyklicznie. Skutkiem tego, w miniony czwartek odbyło się pierwsze spotkanie robocze dotyczące założenia formalnej sekcji fotograficznej działającej w naszym mieście. Teraz albo nigdy!

Jakie korzyścią daje członkostwo w zorganizowanej formalnej grupy fotograficznej?

  • Zawiązanie współpracy z Bogatyńskim Ośrodkiem Kultury w ramach korzystania ze sceny oraz tamtejszej garderoby,
  • Możliwość organizacji plenerów fotograficznych,
  • Możliwość organizacji warsztatów,
  • Wspólna wymiana wiedzy i doświadczeń,
  • Realizacja projektów fotograficznych…

Co ustalono podczas spotkania?

  • Wstępną formułę organizacji jako – sekcja/koło przy bibliotece,
  • Oczekiwania względem funkcjonowania,
  • Częstotliwość spotkań (2 razy w miesiącu).

Następne spotkanie robocze zaplanowano na czwartek 9 maja, na godz. 17:00, oczywiście w bogatyńskiej bibliotece. Krótko mówiąc, jeśli jesteś mieszkańcem naszego regionu, interesujesz się fotografią i chciałbyś rozwijać się w tej dziedzinie, to “ogłoszenie” jest właśnie dla Ciebie 🙂

Miejmy nadzieję, że spotkanie zainicjowane przez garstkę osób, da początek wspaniałej przygodzie, rozbudowanej do mocnego grona pasjonatów!

W imieniu własnym i wszystkich obecnych na spotkaniu, ZAPRASZAMY I