Bogatyńska Sekcja Fotograficzna stała się faktem :)

Oficjalnie, Bogatyńska Sekcja Fotograficzna stała się faktem. Myślimy nad nośną nazwą 🙂

Kolejne spotkanie BSF za nami. Chyba historyczne, bo już z zajęciami praktycznymi i przeprowadzonym głosowaniu na członków zarządu. Dzięki uprzejmości Piotra Kaweckiego, który ma doświadczenie w takich akcjach 🙂 , wybory przeprowadzono wśród zadeklarowanych członków (sztuk 15). Z dużym zaszczytem przyjąłem funkcję przewodniczącego Sekcji (100% głosów 🙂 ). Pozostałymi członkami zarządu zostali:

  • Marek Szyliński – zastępca przewodniczącego,
  • Ela Jakimiak – sekretarz,
  • Regina Michniewicz – członek zarządu,
  • Piotr Tyszkiewicz – członek zarządu.

Poza przeprowadzonymi wyborami mówiliśmy o trójkącie ekspozycji, jako podstawach fotografowania w trybie ręcznym (M). Udostępniam tu materiały szkoleniowe. Ponadto czas pozwolił na przeprowadzenie mini sesji z modelką (dzięki Gosia). Była to też okazja do obeznania się ze studyjną lampą błyskową.

Część spotkania była poświęcona na omówienie “zadania domowego”, które polegało na wykonaniu autoportretu. Ponieważ nie wszyscy z tego zadania się wywiązali, uznajmy, że w dalszym ciągu to zadanie jest aktualne. Na kolejnym spotkaniu widzimy się 13 czerwca o godzinie 17:00, również w siedzibie BZB (dawny PKS). Tym razem na tapetę rzucimy kwestię podstawowych funkcji aparatów cyfrowych/lustrzanek (tryb A, S, P, M).

Jeśli ktoś ma pomysły na nośną i chwytliwą nazwę dla Bogatyńskiej Sekcji Fotograficznej – katalog propozycji jest otwarty 🙂 Również otwarte jest zaproszenie dla wszystkich miłośników i sympatyków, którzy chcieliby dzielić się doświadczeniem i widzą w dziedzinie fotografii. Krótko mówiąc, jeśli jesteś mieszkańcem naszego regionu, interesujesz się fotografią i chciałbyś rozwijać się w tej dziedzinie, to „ogłoszenie” jest właśnie dla Ciebie 🙂

Dla przypomnienia dodam jeszcze, że tworzona jednostka nie będzie miała charakteru stowarzyszenia, ani towarzystwa (przynajmniej na razie), a więc nie będzie miała osobowości prawnej. Z założenia ma być to koło/sekcja działająca przy Bibliotece Publicznej w Bogatyni.

Kończę po raz kolejny z nadzieją, że spotkanie zainicjowane przez garstkę osób, da początek wspaniałej przygodzie, rozbudowanej do mocnego grona pasjonatów!

W imieniu własnym i wszystkich członków ZAPRASZAMY!

 


Fot.: Franciszek Romaniak