Wernisaż wystawy fotograficznej FILMOŻART II

Wernisaż wystawy fotograficznej FILMOZART II

Oficjalnie wszem i wobec, zapraszam szanownego grono miłośników fotografii lekkiej na wystawę fotograficzną Filmożart II, której mam zaszczyt być organizatorem.

Dzięki zaangażowaniu znajomych fotoludzików oraz tych nowo poznanych (co bardzo cieszy), udało się zebrać materiał w ilości wystarczającej i jakości zadowalającej, żeby pokazać szanownemu audytorium prace różnych technik i wielu autorów, ale pod wspólnym mianownikiem – nawiązanie do tytułów filmów.  Zapraszam na wystawę FILMOŻART II – wydarzenie towarzyszące XVI edycji Nyskiego Festiwalu Filmowego!

Jest to ekspozycja ponad 20 prac wielu autorów z różnych zakątków kraju i zagranicy (m.in. Czech i Ukrainy). Wystawa organizowana jest przy okazji Nyskiego Festiwalu Filmowego już po raz drugi i tym razem tematyka zdjęć oscyluje głównie wokół filmów komediowych (chociaż nie tylko). Prezentowane są obrazy wykonane różnymi technikami i w różnych gatunkach.

Wernisaż wystawy 10 maja o godzinie 18:00 w Zielonych Wiosłach w Sieniawce (wejście od strony podwórza). Wstęp na wystawę jest bezpłatny! O tym wydarzeniu można przeczytać tez na stronie organizatora Nyskiego Festiwalu Filmowego.

Seasne filmowe

Oprócz otwarcia wystawy, tego dnia w ramach Nyskiego Festiwalu Filmowego, na miejscu będą wyświetlane jeszcze trzy filmy:

  • Martwa Natura (CZ),
  • Daniel (PL),
  • Surowy (DE).

Dzień później koncertowo – mocnym riffem zacznie formacja Kastet. Później dwie projekcje filmowe:

  • Obywatele K. (PL),
  • Egzamin Dojrzałości…

Reasumując, film, muzyka, fotografia! Oooj będzie się działo!

Niemniej ciekawie było podczas ubiegłorocznej edycji Filmożartu

Zdjęcie z nagłówka: “Kingsajz”, Autor: Paweł Dusza, Katarzyna Pawelec