BG Flash! Czyli oficjalna nazwa dla Bogatyńskiej Sekcji Fotograficznej

 

BG FlashZ dziesiątek propozycji i pomysłów jakie padały z różnych stron wybraliśmy ostatecznie: BG Flash (gdzie skrót BG, oznacza Bogatyńską Grupę 🙂 ). Z dumą ogłaszam też powstanie naszego flash`owego fanpejdża! Sądzę, że już można go polubiać  🙂 Kolejnym krokiem będzie zaprojektowanie jakiegoś wymownego logotypu. Pracujemy nad tym!

BG Flash, to brzmi dumnie

Wczorajsze (13.06) spotkanie Bogatyńskiej Sekcji Fotograficznej, to przede wszystkim dwa elementy:

  • Wybór nazwy,
  • Prezentacja poszczególnych trybów aparatu oraz rodzajów pomiar uświatła.

Jeśli chodzi o drugą część spotkania, mieliśmy okazję poznać podstawowe tryby aparatu (M, P, Tv, Av…) oraz rodzaje pomiaru światła (matrycowy, średnio ważony, punktowy). Materiał szkoleniowy (Tryby aparatu i pomiar światła_BG Flash) przygotował Marek Szyliński.

Następne spotkanie zaplanowaliśmy dopiero na 11 lipca, godz. 17:00, ponownie w siedzibie BZB (dawny bogatyński PKS). Wtedy to, kolega Zbigniew Gałucki zaprezentuje kilka swoich obrazów i opowie o świetle w malarstwie, które przecież z fotografią ma baaaardzo dużo wspólnego. W końcu, w ślad za Wikipedią: phōtós – światło; gráphō – piszę, graphein – rysować 🙂

Po serii spotkań z wykładami na temat podstaw (trójkąt ekspozycji, tryby aparatu, rodzaje oświetlenia), zdecydowanie będzie więcej robienia zdjęć niż mówienia o robieniu zdjęć 🙂 Póki co jest pomysł na pierwszą przeglądową wystawę członków BG Flash. O szczegółach porozmawiamy na najbliższym spotkaniu..

I jeszcze raz, dla rozwiania wszelkich niepewności. tworzona jednostka nie będzie miała charakteru stowarzyszenia, ani towarzystwa (przynajmniej na razie), a więc nie będzie miała osobowości prawnej. Z założenia ma być to koło/sekcja działająca przy Bibliotece Publicznej w Bogatyni. Nie mniej otwarte jest zaproszenie dla wszystkich miłośników i sympatyków fotografii, którzy chcieliby dzielić się doświadczeniem i widzą w tej dziedzinie. Krótko mówiąc, jeśli jesteś mieszkańcem naszego regionu, interesujesz się fotografią i chciałbyś zgłębiać temat lub dzielić się swoim doświadczeniem, to „ogłoszenie” jest właśnie dla Ciebie 🙂

Poniżej klika obrazów Zbyszka Gałuckiego, na zaostrzenie apetytu 🙂

Do zobaczenia 11 lipca!


Być może zainteresują Cię też poniższe artykuły: