Klasztorna stylówka

O tym jak światło ślizga się po aksamicie mogliśmy przekonać się podczas ostatniego pleneru fotograficznego w niecodziennym otoczeniu.Paweł Dusza fotograf BogatyniaKlasztor Sankt Marienthal – według Wikipedii: klasztor cysterek na Górnych Łużycach położony w pobliżu miasta Ostritz (po polskiej stronie Krzewina) w jego części Marienthal nad Nysą Łużycką. Klasztor został założony w 1234 r. przez Kunegundę Hohenstauf żonę króla czeskiego Wacława I. Klasztor istnieje nieprzerwanie do dziś.

I bardzo nas to cieszy, gdyż jest to jedno z ciekawszych miejsc w naszym regionie pod względem fotograficznym. Wykorzystując końcówkę wieczornego światła zastanego, w połączeniu z systemowymi lampami błyskowymi uzyskaliśmy zadowalający efekt. Mocną stroną tych kadrów jest też kolorystyka. Strój Agnieszki dobrze koresponduje z otoczeniem klasztoru.

Paweł Dusza fotograf Bogatynia

Chociaż zmierzch to dość trudne i szybko zmieniające się warunki świetlne, pokusiliśmy się o zebranie materiału do wykonania zdjęcia z wielokrotną ekspozycją. Dokładnie dwukrotną 🙂

Nieco wcześniej, w tej samej okolicy przed obiektywem stanęła Ola 🙂 Mimo (jeszcze) wystarczającego światła, postanowiliśmy doświetlić modelką fleshem z założonym softboxem. W zestawieniu zdjęcia bez (po lewej) i z fleshem (po prawej). Oba mają swój urok i klimat:

Paweł Dusza fotograf Bogatynia

Mod., MUA. Agnieszka Węsławowicz, Aleksandra Paprocka,

Asysta. Magdalena Piekło,

Fot. Paweł Dusza,

Kostiumy: Bogatyński Ośrodek Kultury.

Backstage:

Paweł Dusza fotograf Bogatynia