Zwycięska kropla!

To chyba dla mnie pierwsze tak istotne wyzwanie graficzne, a na pewno pierwsze tak wysoko ocenione. Wygrana w konkursie na zaprojektowanie logotypu HDK przy Elektrowni Turów daje mi niesamowitą satysfakcję. Zaprojektowałem, wysłałem, wygrałem. Jestem straszeni dumny i niezwykle szczęśliwy, że mój projekt przypadł do gustu! 🙂 

Wytyczne projektu

Trzymając się wytycznych jakie znajdowały się w ogłoszeniu, logo musiało zawierać:

  •  nazwę – Klub HDK przy Elektrowni Turów,
  •  motyw związany z honorowym krwiodastwem,
  •  motyw wiązany z Elektrownią Turów/energetyką.

Wygląda na to, że w tym przypadku, podobnie jak w wielu innych, sprawdza się stare dobre porzekadło, “geniusz tkwi w prostocie”. Dosłowne potraktowanie tematu również okazało się strzałem w dziesiątkę. Kolorystyka nie mogła być przesadzona. Kompozycyjnie logotyp zawiera wszystkie z wytycznych, łączy ze sobą dwa symbole: czerwoną kropelkę i stary, dobry, niezniszczalny znak elektrowni Turów. Dołożenie tekstu po obwodzie koła wydawało się czystym formalizmem 🙂 Całość postanowiłem oprzeć na łagodnych łukach, ponieważ tematyka doskonale pasowała mi do opływowych kształtów.

HDK przy Elektrowni Turów

Jak czytamy na macierzystej stronie PGE GiEK o/Elektrownia Turów, historia Klubu HDK datuje się od roku 1974. Pierwsze zebranie wyborcze Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Elektrowni Turów odbyło się 12 maja 1976 r. W trakcie zebrania ukonstytuował się Zarząd Klubu, którego Prezesem został Mieczysław Starykow. W 1978 r. Klub liczył już 56 krwiodawców, a ilość oddanej krwi wynosiła 31 litrów. W tym też roku krwiodawcom naszego Klubu wręczono pierwsze Odznaki Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi II i III stopnia. Rok później klub liczył już 75 krwiodawców. Kolejne lata to typowa działalność polegająca na propagowaniu idei krwiodawstwa oraz integracji środowiska krwiodawców. W 1990r. Klub nawiązał współpracę z Kliniką Kardiochirurgii we Wrocławiu i przyległym Bankiem Krwi. (…)

Klub HDK PCK przy Elektrownia Turów organizuje i wspiera wiele akcji niosących pomoc potrzebującym typu „pomoc przy zakupie wózka inwalidzkiego”, „potrzebna krew dla chorego”, „kolonie dla najuboższych dzieci” czy podczas powodzi 1000-lecia zbiórkę darów dla powodzian Kotliny Kłodzkiej. Duża część naszych krwiodawców podpisała Oświadczenia Woli. Dzięki kontaktom z krwiodawcami w całym kraju Klub ma możliwość uzyskać potrzebną krew praktycznie w każdym szpitalu, klinice czy innej placówce gdzie przebywa potrzebujący. Klub HDK PCK przy Elektrowni Turów zrzesza 240 krwiodawców…

Zmiana struktury

W bieżącym roku, z przyczyn, o których ponoć można tworzyć legendy, elektrowniany klub krwiodawców wystąpił ze struktur Polskiego Czerwonego Krzyża, stając się niezależnym stowarzyszeniem HDK przy Elektrowni Turów. Zmiana ta wiązała się ze zmianą logotypu. A resztę opowieści już poznaliście…

Dalsze dzieje napiszą się prawdopodobnie tak, że też przystąpię do klubu krwiodawców, namawiając przy tym moją drugą połówkę. Cóż, wszak od dawna mam ochotę na DOBRE UCZYNKI 😉

Serdecznie gratuluję też koleżance Marzenie Fajfrowskiej, której praca otrzymała wyróżnienie i będzie wykorzystana jako medal “Zasłużony dla Klubu HDK przy Elektrowni Turów“.